Dva broja odlučuju o komercijalnom uspjehu programa perjanih jakni: punilna moć i obim certifikacije.Moć punjenja određuje koliko topline možete iskreno tvrditi i koliko je efikasno pružate; certifikacija određuje hoće li maloprodajni kupci uopće navesti proizvod. Ovaj vodič objašnjava šta mjeri moć punjenja, kako se glavne metode ispitivanja razlikuju, kako se pačje i guščje perje upoređuju u ekvivalentnim razredima i koje tačno dokumente morate prikupiti da biste potkrijepili tvrdnju o Standardu odgovornog paperja, od farme do gotovog odjevnog predmeta.

1Objašnjenje moći ispunjavanja: Šta broj mjeri

Moć punjenja je najčešće spominjana - i najčešće pogrešno tumačena - specifikacija kod gornje odjeće od perja. Mjeri volumen, u kubnim inčima, koji jedna unca (28,35 grama) perja zauzima pod standardiziranim kondicioniranjem i kompresijom. Veća moć punjenja znači da perje zadržava više zraka po jedinici težine, što znači više topline za manju masu i bolju kompresiju.

Praktična posljedica je vidljiva na dijagramu ispod. Pri istoj težini, paperje s 800 punjenja zauzima otprilike 45 posto više volumena od paperja s 550 punjenja. Taj dodatni volumen je zarobljeni zrak, a zarobljeni zrak je ono što izolira. Zbog toga jakna s visokim punjenjem može pružiti istu toplinu kao i jakna s niskim punjenjem, a pritom je primjetno lakša i zauzima manje prostora.

Poređenje snage i zapremine perja: 28,35 g (38,3 g) perja Zapremina (kubni inči po unci) 550 550 bodova Ulaz sagni se 650 650 bodova Patka / guska srednjeg ranga 800 800 FP Vrhunsko guščje perje 900 900 FP Ekspedicijska ocjena 800 FP zadržava oko 45 posto više zraka nego 550 FP pri istoj težini. Volumen mjeren prema standardiziranim protokolima za kondicioniranje i kompresiju. Stvarna toplina odjeće također ovisi o težini punjenja, konstrukciji i pristajanju.

Ono što se ne mjeri koeficijentom punjenja je podjednako važno. Ne govori ništa o tome koliko paperja ima u odjevnom predmetu, kako je odjevni predmet konstruiran ili koliko je odgovorno paperje nabavljeno. To su odvojene specifikacije, a njihovo miješanje je glavni uzrok većine sporova oko nabavke perjanih jakni.

2Jednačina topline: Moć punjenja pomnožena s težinom punjenja

Ukupna toplina u pernatom odjevnom predmetu je funkcija moći punjenja pomnožene s težinom punjenja. Visoka vrijednost moći punjenja s nedovoljnom težinom punjenja daje laganu jaknu koja ne daje dobre performanse na terenu; umjerena moć punjenja s velikodušnom težinom punjenja daje toplu jaknu uz niže troškove materijala. Obje opcije mogu biti ispravna inženjerska odluka, ovisno o ciljanoj cijeni i slučaju upotrebe.

Ovaj odnos ima direktne komercijalne implikacije. Budući da je perje s visokom moći punjenja nesrazmjerno skupo, najisplativiji način dodavanja topline često je povećanje težine punjenja pri umjerenoj moći punjenja, umjesto povećanja moći punjenja pri fiksnoj težini. Brendovi koji ciljaju na određenu maloprodajnu cijenu često postižu bolju percipiranu vrijednost - jaknu sa stvarnom supstancom i vidljivim prostirkom - optimizacijom ovog omjera, a ne samo maksimiziranjem moći punjenja.

Pravilo specifikacije:Uvijek navedite snagu punjenja i težinu punjenja zajedno, po panelu i ukupno. Tehnički paket koji navodi samo "800 snaga punjenja" ostavlja fabrici slobodu da smanji težinu punjenja, a rezultirajući odjevni predmet će testirati prema specifikacijama, a performanse će biti znatno ispod očekivanja kupca.

3Vrste perja: pačje vs. guščje, porijeklo i sastav

Snižavanje ocjene vrši se na osnovu tri varijable: vrste, odnosa sastava i klime porijekla. Svaka od njih utiče na performanse, troškove i narativ održivosti koji je dostupan brendu.

Patka protiv guske

Guščje perje uglavnom postiže veću moć punjenja od pačjeg perja jer su guščje grozdove veće i otpornije. Pačje perje u rasponu od 550 do 650 pokriva većinu programa srednjeg tržišta ekonomski, dok guščje perje dominira rasponom od 700 i više gdje vrhunsko pozicioniranje i kompresibilnost opravdavaju cijenu. Važno je napomenuti da visokokvalitetno pačje perje sa 650 može nadmašiti niskokvalitetno guščje perje sa 600 - vrsta je pokazatelj, a ne garancija, a stvarni rezultat testa moći punjenja je odlučujući.

Omjer sastava

Omjer izražen kao 90/10 ili 80/20 opisuje udio paperja u odnosu na perje i fragmente vlakana. Veći sadržaj paperja znači bolji loft i manje perja koje probijaju kroz materijal školjke. Razredi 80/20 su uobičajeni u programima usmjerenim na cijenu; 90/10 je glavni standard za vanjsku upotrebu; 95/5 se pojavljuje u premium i tehničkim linijama.

Porijeklo i klima

Paperje od ptica uzgojenih u hladnijim klimama ima tendenciju razvoja gušćih, viših grozdova kao prirodnu adaptaciju, zbog čega određene proizvodne regije zahtijevaju premije. Porijeklo je također važno za certifikaciju: RDS revizije počinju na farmi, tako da infrastruktura sljedivosti izvorne regije direktno utiče na to koliko se lako certificirani materijal može dokumentovati.

Specifikacija dolje Tipična snaga punjenja Karakteristike Pozicioniranje programa
Sagni se 80/20 500 do 550 Ekonomičniji, teži osjećaj, više pera Ulazna maloprodaja, promotivni programi
Sagni se 90/10 600 do 650 Uravnotežena toplina i troškovi, pouzdano snabdijevanje Srednje tržišne klase za vanjsku i urbanu upotrebu
Guščje perje 90/10 700 do 750 Visoka potpora, jaka kompresibilnost Premium aktivnosti na otvorenom, skijanje, putovanja
Guščje perje 95/5 800 do 900 Maksimalan odnos topline i težine, minimalno pero Tehnička, alpinistička, ekspedicija
Reciklirano (nakon upotrebe) 600 do 700 Priča o cirkularnom materijalu, GRS certificirano Kolekcije vođene održivošću

4Standardi ispitivanja: IDFB, EN 12130 i verifikacija serije

Brojevi moći popunjavanja su značajni samo ako su dobijeni priznatom metodom ispitivanja. Tri okvira dominiraju međunarodnom trgovinom i njihovi rezultati nisu uvijek direktno zamjenjivi.

Vodeće metode ispitivanja

TheMeđunarodni biro za perje i paperje (IDFB)je globalno trgovinsko udruženje za industriju perja i paperja i razvija protokole ispitivanja koji se najčešće koriste u međunarodnoj nabavci. IDFB provodi istraživanja u industriji i kreira standarde ispitivanja koji održavaju integritet proizvoda širom svijeta. U Evropi, EN 12130 specificira metodu kondicioniranja parom za određivanje moći punjenja, a rezultati različitih metoda mogu se razlikovati za isti materijal - zbog čega profesionalni tehnički paket imenuje metodu ispitivanja uz ciljanu vrijednost.

Nezavisne laboratorije provode stvarna ispitivanja i izdaju izvještaje koji potkrepljuju tvrdnje dobavljača.IDFLje među najpriznatijim laboratorijama, koja posluje u više od 20 zemalja od 1978. godine i služi kao akreditovano certifikacijsko tijelo za standarde, uključujući GOTS, GRS, RCS, RWS i DOWNPASS. Kada dobavljač navede snagu punjenja, pitajte koja je laboratorija i kojom metodom izračunala tu vrijednost.

Parametri koji prelaze okvire moći punjenja

Sama moć punjenja ne opisuje kvalitet perja. Potpuna specifikacija također pokriva sastav, čistoću i hemijske ostatke - svaki sa svojom standardnom metodom i pragom prihvatljivosti.

Parametar Šta mjeri Tipični prag prihvatanja Komercijalni rizik ako se zanemari
Moć punjenja Efikasnost potkrovlja (zapremina po unci) Podudaranje specifikacija unutar +/- 5 posto Zahtjevi za toplinu ne uspijevaju; kupci se vraćaju
Sastav Odnos paperja i perja Uporedi navedenu ocjenu (npr. 90/10) Izloženost lažnom oglašavanju
Mutnoća (čistoća) Preostala prašina i čestice 500 mm ili više Pritužbe na mirise, zabrinutost zbog alergena
Broj kisika Preostala organska materija 10 mg na 100 g ili manje Rast mikroba, miris u vlažnom skladištenju
Sadržaj ulja i masti Preostala prirodna ulja Obično ispod 1,0 do 1,5 posto Grudnjavanje, miris, degradacija potkrovlja
Otpornost tkanine na perje Otpornost ljuske na prodiranje vlakana 15 vlakana ili manje (ISO 12132-1) Vidljivo curenje, pritužbe na kvalitet
Dokumentacijska disciplina:Zatražite izvještaje o ispitivanju na nivou serije za vašu specifičnu proizvodnu seriju, a ne generički certifikat o mogućnostima mlina. Certifikat koji opisuje šta dobavljač punjenja generalno može proizvesti ne dokazuje da je perje koje je zapravo isporučeno u vašu odjeću ispunjavalo specifikacije.

5RDS certifikacija: Obim, lanac nadzora i dokumenti

Standard odgovornog paperja postao je osnovno očekivanje za paperje koje se prodaje u evropskim i sjevernoameričkim maloprodajnim kanalima. Njime upravlja Textile Exchange,Standard odgovornog Downaje dobrovoljni standard koji ima za cilj poboljšanje dobrobiti pataka i gusaka koje se koriste za perje i pruža kompanijama provjeren način da saznaju porijeklo materijala u proizvodima koje kupuju.

Šta RDS zapravo zahtijeva

Osnovni zahtjev standarda je dobrobit životinja u cijelom lancu snabdijevanja, izgrađen na Pet sloboda dobrobiti životinja i primjenjuje se od izleganja do klanja. Ključno je da RDS zabranjuje i čupanje živih ptica i prisilno hranjenje - svako uklanjanje paperja ili perja sa živih ptica je zabranjeno, kao i sakupljanje linjanja. Profesionalno tijelo za certifikaciju treće strane revidira svaku fazu u lancu snabdijevanja, počevši od farme, a dokumentacija o lancu nadzora provjerava put koji certificirani materijal prolazi kroz sve faze do konačnog proizvoda.

Proizvodi koji ispunjavaju minimalne zahtjeve mogu nositi RDS logo, u skladu s Politikom standardnih zahtjeva Textile Exchange-a. Standard je razvijen uz doprinos poljoprivrednika, stručnjaka za dobrobit životinja, stručnjaka za očuvanje zemljišta, dobavljača, brendova i trgovaca, zbog čega je postigao široko komercijalno prihvatanje, umjesto da ostane nišna certifikacija.

RDS lanac nadzora: Od farme do gotovog odjevnog predmeta Svaka faza zahtijeva reviziju i dokumentaciju treće strane. Praznine prekidaju lanac i poništavaju tvrdnju. 1. FARMA Zabranjeno je branje živih životinja Zabranjeno prisilno hranjenje Pet revidiranih sloboda Certifikat o opsegu 2. KOLEKCIONAR Revizija klaonice Segregacija materijala Usklađivanje volumena Potvrda o transakciji 3. PROCESOR Operite i sterilizirajte Ispitivanje snage punjenja Ulazno-izlazni zapisi Potvrda o transakciji 4. PROIZVOĐAČ Punjenje i zatvaranje Certifikat o opsegu lokacije Društvena usklađenost (BSCI) Potvrda o transakciji Nedostatak Potvrde o transakciji u bilo kojoj fazi prekida lanac - konačni odjevni predmet ne može imati RDS zahtjev. Brendovi se provjeravaju na osnovu dokumentacije, a ne namjere. Certifikate treba provjeriti prije proizvodnje, a ne prilikom isporuke. Dokumenti koje treba prikupiti za svaku certificiranu proizvodnu seriju: Certifikat o obimu (SC) — godišnji, pokriva svaku certificiranu lokaciju, provjerite istek u odnosu na vaš proizvodni period Transakcijski certifikat (TC) — izdaje se po pošiljci, usklađuje certificirane količine između faza Izvještaj o ispitivanju ispune — na nivou serije, iz akreditovane laboratorije, s navođenjem metode i rezultata Revizija društvene usklađenosti — amfori BSCI ili SMETA, imenovanje proizvodnog pogona Odobrenje tvrdnje — označavanje proizvoda i marketinški tekst pregledani u skladu sa Politikom standardnih tvrdnji

Dva certifikata koja su važna

Timovi za nabavku često miješaju dvije vrste dokumenata u RDS sistemu, a ta razlika određuje hoće li zahtjev preživjeti reviziju.Certifikat o opseguizdaje se godišnje certificiranom mjestu i potvrđuje da je mjesto revidirano i da ima pravo rukovati certificiranim materijalom. APotvrda o transakcijiizdaje se po pošiljci i usklađuje količinu certificiranog materijala koji prelazi s jedne certificirane lokacije na drugu.

Posjedovanje certifikata o opsegu je neophodno, ali nije dovoljno. Da bi se podnio zahtjev za RDS na gotovom odjevnom predmetu, brend mora biti u mogućnosti da predoči lanac certifikata transakcije koji povezuje gotove proizvode sa certificiranim farmama. Praznine u tom lancu poništavaju zahtjev bez obzira na to kako je materijal zapravo nabavljen.

6Više od RDS-a: Reciklirano perje, GRS i OEKO-TEX

RDS pokriva novoproizvedeno perje. Programi izgrađeni na recikliranom materijalu, recikliranim gornjim tkaninama ili osiguranju ograničenih supstanci zahtijevaju dodatne ili alternativne certifikate.

Reciklirano perje i GRS

Reciklirano perje - dobiveno iz posteljine i odjeće nakon potrošnje, zatim očišćeno i ponovno ocijenjeno - certificirano je premaGlobalni standard recikliranja (GRS)umjesto RDS-a. GRS postavlja kriterije za certifikaciju recikliranog sadržaja i lanca nadzora od strane treće strane, zahtijevajući minimalno 50 posto recikliranog sadržaja za označavanje usmjereno prema potrošačima i dodajući društvene, ekološke i hemijske zahtjeve pored onih u povezanom Standardu za reciklirani materijal. Materijal mora ispunjavati ISO definiciju recikliranog materijala, a prihvataju se i unosi prije i poslije upotrebe.

Reciklirano perje obično ima snagu punjenja od 600 do 700, što ga stavlja konkurentnim u odnosu na djevičansko perje srednje klase, a istovremeno podržava narativ o kružnom poslovanju. IDFB je potvrdio da će u svojoj ažuriranoj procjeni životnog ciklusa prvi put procijeniti reciklirano perje, što odražava prelazak materijala u opšte nabavke.

Ograničene tvari na ljusci

Certifikacija punjenja se ne odnosi na materijal školjke.OEKO-TEX STANDARD 100je najčešće korišteni okvir za potvrdu da su tekstilne komponente testirane na štetne tvari, primjenjujući globalno standardizirane kriterije ispitivanja, od pređe do gotovog proizvoda. Većina izvoznih programa spaja tvrdnju o certificiranom punjenju s OEKO-TEX testiranom gornjom tkaninom, budući da maloprodajni kupci obično traže oboje.

Društvena usklađenost

Certifikacija materijala odnosi se na proizvod; društvena usklađenost odnosi se na fabriku.Amfori BSCIje dominantan okvir za upravljanje društvenim rizicima u međunarodnim lancima snabdijevanja odjećom, koji podržava reviziju i sanaciju u oblasti uslova rada, plata, zdravlja i sigurnosti, te mehanizama za pritužbe. Provjerite da li certifikat imenuje stvarni proizvodni pogon i da li ostaje važeći tokom vašeg proizvodnog perioda - čest i skup nedostatak je certifikat izdat trgovinskom subjektu, a ne fabričkom pogonu.

7Kako specificirati u svom tehničkom paketu

Profesionalna specifikacija uklanja svaki stepen slobode koji bi fabrika inače mogla iskoristiti za smanjenje troškova. Sljedeća polja bi se trebala pojaviti eksplicitno, a ne implicitno.

Polje specifikacije Primjer unosa Zašto mora biti eksplicitno
Vrsta i razred Guščje perje, 90/10 Sprečava tihu zamjenu sa patkom ili nižim kvalitetom
Moć punjenja i metoda ispitivanja 700 FP, IDFB metoda Metode se razlikuju; rezultati nisu zamjenjivi
Težina punjenja 160 g tijelo, 90 g rukav, 60 g kapuljača Tegovi po panelu sprečavaju rezanje uglova u područjima sa smanjenom vidljivošću
Ograničenja čistoće Mutnoća minimalno 500 mm, kisikov broj ispod 10 Kontrolira neugodne mirise i pritužbe na higijenu na vlažnim tržnicama
Zahtjev za certifikaciju RDS certificirano, TC potreban po lotu Određuje vrijeme isporuke i troškove nabavke materijala
Otpornost na pukotine ISO 12132-1, 15 vlakana ili manje Direktno kontroliše povrate povezane sa curenjem
Tolerancija težine punjenja +/- 5 posto po panelu Definiše mjerljive kriterije prihvatanja prilikom inspekcije
Odgovornost za testiranje Izvještaj na nivou serije iz akreditovane laboratorije Pojašnjava ko plaća i koji dokazi se dostavljaju

8Pet zamki u nabavci i kako ih izbjeći

1. Određivanje moći punjenja bez težine punjenja

Najčešća i najskuplja greška. Dobavljač može isporučiti jačinu punjenja od 800 u količini daleko manjoj od one koju odjeća zahtijeva, a materijal će i dalje odgovarati specifikacijama, dok jakna ne zadovoljava standarde. Uvijek specificirajte težinu punjenja po panelu s eksplicitnom tolerancijom i provjerite težinu tokom linijske inspekcije, a ne samo na završnoj inspekciji.

2. Prihvatanje generičkih certifikata umjesto dokumentacije o lotu

Opća potvrda o sposobnosti tvornice ne dokazuje ništa o vašoj proizvodnoj seriji. Zahtijevajte izvještaje o ispitivanju na nivou serije u kojima se navodi metoda ispitivanja i rezultat, te zahtijevajte potvrde o transakciji koje usklađuju vašu specifičnu količinu narudžbe. Ugradite ovaj zahtjev u narudžbenicu tako da bude ugovorno obavezujući, a ne samo zahtjev iz pristojnosti.

3. Dodavanje zahtjeva za certifikaciju nakon uzorkovanja

Naknadna ugradnja RDS ili GRS zahtjeva na već odobreni uzorak prisiljava na ponovno nabavljanje punjenja, a često i materijala školjke, što dodaje tri do pet sedmica i poništava osnovu troškova odobrenog uzorka. Odlučite se o opsegu certifikacije tokom faze specifikacije, prije nego što se prvi uzorak izreže.

4. Pod pretpostavkom da je fabrika certificirani entitet

Certifikati se često izdaju trgovačkoj kompaniji dok se proizvodnja odvija u nerevidiranom partnerskom pogonu. Provjerite da li certifikat o obimu navodi lokaciju proizvodnje, provjerite adresu u odnosu na pogon koji ste posjetili ili revidirali i potvrdite da datumi važenja pokrivaju vaš proizvodni period.

5. Prekomjerno komprimiranje radi uštede na prijevozu tereta

Kompresijsko pakovanje znatno smanjuje obim tereta za odjeću od perja, što je čini primamljivom. Međutim, produžena prekomjerna kompresija može spljoštiti potkošulje i odgoditi oporavak, što rezultira odjevnim predmetima koji izgledaju nedovoljno ispunjeni po dolasku. Dogovorite se o maksimalnom omjeru kompresije i ostavite vrijeme za oporavak prije fotografisanja, prezentacije u izložbenom salonu ili maloprodajne distribucije.

PASSION OUTERWEAR je odjel kompanije Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., sa više od 20 godina iskustva u proizvodnji odjeće za vanjsku upotrebu, radne odjeće i grijane odjeće za izvozna tržišta. Nabavljamo RDS i GRS certifikate putem dokumentiranih lanaca certifikata transakcija, provodimo testiranja na nivou serije putem akreditovanih nezavisnih laboratorija i održavamo lance snabdijevanja certificirane od strane BSCI, SMETA, GRS i OEKO-TEX. Uz vanjsku odjeću, proizvodimo iradna odjeća po mjeriigrijana odjeća po narudžbi, uključujućigrijana jaknaprogrami koji kombinuju izolaciju sa aktivnim sistemima grijanja.

Često postavljana pitanja

Koju jačinu punjenja trebam navesti za moju cijenu?
Za ulazak u maloprodaju srednjeg ranga, guščje perje s punoćom punjenja od 550 do 650 i velikodušnom težinom punjenja obično pruža najbolju percipiranu vrijednost. Za premium pozicioniranje na otvorenom i skijanje, guščje perje s punoćom punjenja od 700 do 750 balansira performanse i cijenu. Iznad punoće punjenja od 800, cijena materijala naglo raste i uglavnom je opravdana samo za tehničke, alpinističke ili ekspedicijske proizvode gdje su težina i kompresibilnost primarni aduti prodaje. U svakom slučaju, navedite težinu punjenja uz punoću - kombinacija određuje toplinu, a ne sam broj punoće.
Da li je RDS certifikacija obavezna za prodaju perjanih jakni u Evropi?
RDS je dobrovoljni standard, a ne zakonski zahtjev. Međutim, mnogi evropski trgovci i sve veći broj sjevernoameričkih kupaca zahtijevaju dokumentovano odgovorno nabavljanje kao uslov za uvrštavanje na berzu, što ga čini komercijalno obaveznim u praksi za brendove koji prodaju putem tih kanala. Odvojeno, propisi o dobrobiti životinja i dubinskoj analizi u nekoliko jurisdikcija se pooštravaju, tako da smjer kretanja favorizuje dokumentovanu certifikaciju bez obzira na trenutne zakonske minimume.
Kako mogu provjeriti da li je Potvrda o transakciji autentična?
Certifikate transakcije izdaju akreditovana tijela za certifikaciju trećih strana i nose broj certifikata, tijelo koje ga je izdalo i period važenja. Provjerite broj direktno kod tijela za certifikaciju koje ga je izdalo, potvrdite da opis proizvoda i količine odgovaraju vašoj narudžbi i provjerite da li imena prodavca i kupca odgovaraju stvarnim stranama u vašoj transakciji. Tijela za certifikaciju održavaju kanale za verifikaciju u tu svrhu, a provjera traje nekoliko minuta - isplati se izvršiti prije nego što podnesete zahtjev, a ne nakon što ga maloprodajni kupac ospori.
Može li reciklirano perje imati RDS certifikat?
Ne. RDS pokriva novoproizvedeno perje s revizijom dobrobiti životinja na nivou farme i ne pokriva reciklirani materijal. Reciklirano perje je certificirano prema Globalnom standardu za recikliranje, koji provjerava reciklirani sadržaj u skladu s ISO definicijom i zahtijeva minimalno 50 posto recikliranog sadržaja za označavanje usmjereno prema potrošačima. Dio recikliranog perja potiče od RDS-certificiranih proizvoda nakon potrošnje, ali rezultirajući reciklirani materijal nosi GRS izjavu, a ne RDS izjavu. Označavanje vašeg proizvoda mora odgovarati certifikatu koji posjedujete.
Zašto se rezultati moći punjenja razlikuju između laboratorija?
Moć punjenja je osjetljiva na korištenu metodu kondicioniranja i kompresije. Propisi o ispitivanju IDFB-a i evropska metoda kondicioniranja parom EN 12130 mogu dati različite rezultate za isti materijal, a priprema uzorka unosi daljnja odstupanja. Zbog toga profesionalni tehnički paket imenuje metodu ispitivanja uz ciljanu vrijednost i sporovi se rješavaju ponovnim ispitivanjem prema navedenoj metodi u dogovorenoj laboratoriji, a ne poređenjem brojeva iz različitih metoda.
Koliko RDS certifikacija doprinosi cijeni po jedinici i vremenu isporuke?
Certificirano perje obično nosi veću cijenu materijala u odnosu na ekvivalentne necertificirane vrste, a proces dokumentacije dodaje administrativne troškove u svakoj fazi lanca snabdijevanja. Što se tiče vremena isporuke, očekujte dodatne dvije do četiri sedmice za nabavku materijala i izdavanje Potvrde o transakciji, posebno ako kupujete postojeću certificiranu seriju umjesto da naručujete namjensku. Trošak se obično može nadoknaditi kroz poboljšano prihvatanje u maloprodaji i smanjeni rizik od reklamacije, ali bi ga trebalo modelirati u vaše troškove od samog početka, a ne otkrivati ​​tokom proizvodnje.
Šta se dešava ako moj dobavljač ne može da dostavi Potvrdu o transakciji?
Bez Potvrde o transakciji koja pokriva vašu specifičnu seriju, ne možete podnijeti RDS zahtjev za gotov odjevni predmet, čak i ako je paperje u praksi nabavljeno na odgovoran način. Lanac nadzora je po svojoj prirodi dokumentarni. Ako dobavljač ne može dostaviti certifikat, vaše mogućnosti su prodati proizvod bez ovjerene tvrdnje ili nabaviti punjenje - oboje je daleko skuplje od provjere zahtjeva za dokumentaciju u narudžbenici prije početka proizvodnje.
Phoenix Xie
Phoenix Xie
GM | QUANZHOU PASSION CLOTHING
20 godina proizvodnje odjeće za vanjsku upotrebu, radne odjeće i grijane odjeće. Certificirano od strane BSCI, SMETA, GRS, OEKO-TEX i VF Corporation. Povežite se naLinkedIn.

Trebate dokumentiranu i certificiranu potvrdu za vaš sljedeći program?

PASSION OUTERWEAR posjeduje RDS i GRS certifikate kroz sve lance transakcijskih certifikata, s testiranjem punjenja na nivou serije i BSCI revidiranom proizvodnjom. Pošaljite nam svoju specifikaciju ili ciljanu moć punjenja - odgovaramo u roku od 24 sata s opcijama materijala i preporukama troškova.

Zahtjev za opcije downsourcinga Pogledajte OEM / ODM program